طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

پرداخت وام مسکن روستایی به ۲۰۰ هزار متقاضی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کد خبر: 22203
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، معاون بازسازی روستایی بنیاد مسکن گفت: تا چهل روز دیگر، به ۲۰۰ هزار متقاضی، وام مسکن روستایی پرداخت می‌شود.

معاون بازسازی روستایی بنیاد مسکن گفت: تا ۲۲ بهمن بر اساس هدف گذاری انجام شده دویست هزار نفر متقاضی روستایی, وام ۲۰۰ میلیونی دریافت می‌کنند.

مجید جودی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: ۵۵ هزار نفر متمم وام‌های پارسال را دریافت می‌کنند و ۱۴۵ هزار نفر نیز متقاضی جدید وام هستند که امید واریم بتوانند وام جدید ۲۰۰ میلیونی را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی گفت: پارسال سقف وام مسکن روستایی از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم پیشنهاد, افزایش سقف وام روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان داده شد.

جودی تصریح کرد: آبان ماه پارسال رئیس جمهور با افزایش وام موافقت کرد اما ساز و کار اداری آن فراهم نشد و شهریور ماه امسال رسماً براساس مصوبه دولت وام مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: در این مصوبه ذکر شده بود برای اخذ وام سند معتبر سکونت روستایی و فرم جیم لازم است, بنابراین این موارد, گرفتن وام را سخت می‌کرد به همین دلیل در آبانجاری مصوبه دولت اصلاح و ابلاغ شد.

جودی افزود: این وام به صورت سفته زنجیره‌ای ۳ نفره و مبلغ آن ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ سود آن نیز ۵ درصد است و۱۳ درصد باقیمانده را دولت به صورت مستقیم به بانک‌های عامل پرداخت می‌کند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

معاون باز سازی روستایی بنیاد مسکن درباره متقاضیانی که وام ۱۰۰ میلیونی مسکن روستایی را ۹۰ میلیون تومان دریافت کردند گفت: ۱۰ میلیون را پرداخت نشد تا قرار داد به فروش اقساطی تبدیل نشود ومتقاضیان بتواننداز ۱۰۰ میلیون متمم استفاده کنند.

وی افزود: تاکنون ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر برای دریافت وام عقد قرار داد کردند وبا اصلاحیه مصوبه پرداخت وام سرعت بیشتری می‌گیرد.
جودی تصریح کرد: نزدیک ۳ هزار نفر به بانک معرفی شدند و نزدیک به ۵ هزار نفر عقد قرارداد کردند.

وی درباره ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بر اساس طرح نهضت ملی مسکن گفت: از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی که قرار بود سالانه برای روستاییان ساخته شود حدود ۱۶۵ هزار واحد در دست احداث است.

جودی افزود: این وام به صورت سفته زنجیره‌ای ۳ نفره با نرخ سود ۵ درصد است و ۱۳ درصد باقیمانده را دولت به صورت مستقیم به بانک‌های عامل پرداخت می‌کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری