طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

پرونده پروازهای عبوری ۱۴۰۰ با ۱۶۸ هزار پرواز بسته شد

کد خبر: 2599
زمان انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ تعداد پروازهای عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران ۱۶۸ هزار و ۴۱۸ سورتی پرواز بود.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۹ شاخص مذکور (پروازهای عبوری) ۱۰۷ هزار و ۸۴۰ پرواز بوده که نشان دهنده رشد ۵۷ درصدی پروازهای عبوری سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ است.

بیشترین میزان پروازهای عبوری از آسمان کشورمان در ۱۴ سال گذشته به سال ۱۳۹۶ با انجام ۴۲۶ هزار و ۶۸۴ پرواز اختصاص دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

کمترین تعداد پروازهای عبوری هم در سال ۱۳۹۹ با ۱۰۷ هزار و ۶۱۴ پرواز انجام شد که علت آن توقف یا کاهش بسیاری از پروازها در دنیا به دلیل شیوع کرونا بود.

درآمد شرکت فرودگاه‌ها از پروازهای عبوری چه قدر است؟

سیاوش امیرمکری مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آذر ماه سال گذشته مسیرهای عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران را شامل ۱۳۲ مسیر هوایی به طول ۸۸ هزار کیلومتر و ۱۰۰ درصد درآمدهای حاصله از پروازهای عبوری را مختص شرکت فرودگاه‌ها دانسته بود.

وی در سال ۱۳۹۸ درآمد این شرکت از پروازهای عبوری را ۱,۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده بود ولی سال گذشته اعلام کرد ۷۶ میلیون دلار معادل ۵۲ درصد از درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها از پروازهای عبوری در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ کاهش داشته که علت آن شیوع کرونا و زیانی که کووید ۱۹ به صنعت هوایی زده، بوده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری